środa, 17 kwietnia 2013

Młode doświadcza.


Wiosna to dla dzieci, szczególnie tych najmłodszych, czas doświadczania. Leniwie wystawiamy się na pierwsze promienie słońca i przyzwyczajamy nasze Maluchy do błogiego, pozadomowego czasospędzania. 
I kto by pomyślał, że niedługo będziemy się pocić i silić na mocne argumenty, żeby Latorośle nasze zapędzić do domu choć na chwilę, na obiad, albo na dłuższą, senną regenerację.
eF jeszcze nie płacze, nie kopie i nie turla się po ziemi, kiedy wracamy "na chatę" albo opuszczamy plac zabaw ale jeszcze chwila i mogę zacierać ręce na niemałą zadyszkę i (tu plus) spalanie zbędnych kalorii. 
A zaczyna się ot co, taka sobie hojność rodzica: podotykaj, pooglądaj, spróbuj, powąchaj i Młode powoli rozpuszcza się w myśli, że wszystko co nowe jest do sprawdzenia. 
Sama staram się być matką rozsądną ;)  taką co nie słodzi, kiedy jest to zbędne ale uważa, że Dziecko smak cukru powinno znać. Tak też eF poznała smak trawy, iglaków, kory i prawie, że biedronki. Jeśli Jej kubki smakowe zawołają o powtórkę z rozrywki bardzo proszę... doświadczajcie.
Piasek zimny, piasek ciepły, smak metalowej barierki na PZ... lista znajomych rzeczy robi się coraz dłuższa.
Osobiście jestem też zwolenniczką stricte kulinarnych doświadczeń u Młodziana/nki. Ostatnio w naszym jadłospisie zagościły oliwki (blee), imbir (sołsoł), sushi z ogórem, avokado i paluszkami krabowymi (przyjął się z uśmiechem na buzi), ale hitem jest cytryna, którą eF może lizać bez końca.

eF.:
kurtka - GAP Baby
kombinezon - sprezentowany - Timberland
chusta typu Buff - Oxford
buty - CCC

4 komentarze:

 1. Świetna miejscówka ! Narobiliście nam apetytu na podróż do pobliskiej puszczy dulowskiej ! :) Ale fajnie !

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzymy, więc udanej wyprawy :)
  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 3. super zdjęcia my tez teraz ciągle po lesie łazimy! pozdr i zapraszam na nowy post

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne zdjecia.. ja też czasem lubię do lasu pojechać,wyciszyć się :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za słów kilka... albo jedno chociaż :)